Domov
    Kategórie
    Košík
    Obľúbené
    Profil

    Blog

    34457 14
    17. 6. 2024
    Makita nabíjačky nielen pre systémy CXT, LXT, XGT a ich akumulátory

    Pre nabíjanie baterií Makita si môžete vybrať nabíjačku z uceleného portfólia tak, že presne vyhovie všetkým vašim požiadavkám. Keď máte stroje na 12, 18, 36 alebo 40 V, Makita vždy ponúka zodpovedajúce riešenie. Tipy pre efektívne využitie akumulátorov a nabíjačiek nájdete vo videu na konci tohto článku. 18V a 36V LXT systémy Nabíjanie batérií s napätím 18V v ucelenom systéme LXT obstarávajú modely s možnosťou nabíjania jedného kusu batérie priamo z elektrickej siete (DC18RC), prípadne na nabíjanie zo zásuvky autozapaľovača (DC18SE). Jedná sa o rýchlonabíjačky s aktívnym chladením akumulátora, ukazovateľom nabitia a odolnou konštrukciou. Štandardná nabíjačka s pomalšou rýchlosťou je DC18SD av našom sortimente ju nájdete tiež. Makita (a Dolmar) stroje s potrebou vyššieho výkonu (napríklad aku kosačky, aku píly alebo aku krovinorezy) využívajú napätie 36V dodávaného z dvoch sériovo zapojených batérií. Pre efektívne súčasné dobíjanie dvoch batérií sa dá použiť nabíjačka DC18RD, ktorá umožňuje nabíjanie ako jednej samostatnej batérie, tak dvoch 18V batérií systému LXT naraz. Ide v podstate o dve nabíjačky DC18RC v jednom šasi. Špeciálnou nabíjačkou pre 18V batérie je DC18WA, ktorá sa používa na nabíjanie nesystémových batérií Makita s napätím 18V (BL1815G). Tieto batérie používajú napríklad stroje DF457 a HP457 alebo ich novší súrodenci DF488 a HP488.

    39281 14
    17. 6. 2024
    Vyberáme aku vŕtačku – rozmery, výkon, kompatibilita a výdrž

    Základ vybavenia každého domáceho mistra aj profesionála tvorí vŕtačka. Mobilita a volnosť práce s aku strojmi výrazne dominujú dnešným pracoviskám. Predstavujeme návod, ako si vybrať správnu aku vŕtačku. Na čo myslieť predovšetkým?Výber je potrebné poriadne zvážiť. Vŕtačka býva často prvou súčasťou celého aku systému a možno tak uvažovať o následnom využití batérií aj pre ďalšie stroje, napríklad svetlá, brúsky alebo vysávače. Hlavnými parametrami aku vŕtačiek sú: výkon - pri aku vŕtačiek často vyjadrený maximálnym uťahovacím momentom, ale aj rýchlosťou otáčok, pri príklepových vŕtačkách aj počtom príklepov, výdrž na batérie - možno odčítať z kapacity dodávaných batérií, konštrukcia - a to nielen konštrukcia tela, jeho pevnosť ale aj veľkosť, obvod držadla alebo umiestnenie LED svetla (väčšina strojov má toto umiestnené pod skľučovadlom, niektoré ale aj nad batériou a nebráni tak tieneniu nástrojom), typ motora - vŕtačky v našom sortimente označujeme ako: uhlíkové - jedná sa o komutátorový elektromotor využívajúci uhlíky - táto konštrukcia je lacnejšia, ale menej výkonná s vyššou náchylnosťou na opotrebenie bezuhlíkové - bezkomutátorové vŕtačky s elektronikou, vyšším výkonom a bez opotrebenia uhlíkov, kde tieto komponenty jednoducho nie sú; upínací rozsah skľučovadla - väčšina vŕtačiek disponuje rýchloupínacím skľučovadlom, často o možnosti upnutia nástroja do 10 alebo 13 mm, niektoré špeciálne kúsky (napríklad M12 FDDXKIT) majú možnosť upnúť aj priamo nástroje s 1/4" bitovou stopkou,príklep - ak je potrebné dodatočná sila na vŕtanie do stavebných materiálov, hodí sa mať vŕtačku vybavenú príklepom, Dodávané príslušenstvo:aku vŕtačky v našom sortimente môžete zakúpiť samostatne (napríklad Makita označuje také stoje písmenom Z, Milwaukee ich označuje ako -0 alebo -0X s kufrom, v názvoch produktov DeWalt je takýto stroj značený písmenom N), alebo v sadách s batériami, kuframi a nabíjačkami ,silné aku vŕtačky disponujú prídavným madlom, aby nedošlo k ohrozeniu zdravia pri náhlom zastavení nástroja pri maximálnom výkone,v príslušenstve môžeme nájsť aj háčiky na zavesenie vŕtačky na opasok, mechanické alebo magnetické držiaky bitov a ďalších nástrojov,neoddeliteľnou súčasťou je aj obal, ktorým môže byť bežná kartónová krabica, plastový kufor alebo systémový kufor. Vyššie uvedené parametre aku vŕtačiek môžete v našom obchode pohodlne filtrovať a vybrať si tak stroj presne taký, ktorý potrebujete!

    7336771c8fe3 a 359705 12v akku 4 ah v01  XX1E STILL EU NF RGB 02
    17. 6. 2024
    Presvedč sa sám

    Presvedč sa sám Naše akumulátory sú vyrobené z kvalitných lítium-iónových článkov. Vďaka špeciálnemu testovaciemu postupu monitorujeme každý výrobný krok úplne automaticky a môžeme ho kompletne sledovať prostredníctvom najmodernejších dátových maticových kódov. Týmto spôsobom zabezpečujeme bezpečnosť a kvalitu počas celého životného cyklu – a sami sme o tom jednoznačne presvedčení. Akumulátorová technológia, ktorá myslí sama za seba PARKSIDE Active Battery Management spoľahlivo chráni naše akumulátory pred poškodením, ako je nadmerné vybitie, prepätie, prehriatie a samovybíjanie. V každom akumulátore sa priebežne kontrolujú všetky parametre dôležité z hľadiska bezpečnosti. PARKSIDE Cell Balancing zabezpečuje, aby boli všetky články rovnako zaťažené. Týmto spôsobom sa predlžuje čas prevádzky a životnosť akumulátora. Nabíjačky s primeraným výkonom Vyber si správnu nabíjačku pre svoje akumulátory: výkonné zdroje energie zabezpečujú rovnomerné nabíjanie každého akumulátora. To výrazne predlžuje životnosť akumulátorov. V záujme maximálnej bezpečnosti sa v prípade poruchy automaticky vypnú. Vďaka protišmykovým gumovým nožičkám a integrovanému nástennému držiaku sú nabíjacie stanice maximálne flexibilné. Jeden akumulátor, nekonečné možnosti Stačí ti len jeden akumulátor a môžeš flexibilne meniť náradie a napájať rôzne akumulátorové náradie PARKSIDE. Kompaktný, ergonomický rad X 12 V Team obsahuje viac ako 20 zodpovedajúcich náradí. Vo výkonnom rade X 20 V Team je jeden akumulátor kompatibilný s viac ako 100 náradiami. Ušetríš tak nielen peniaze, ale aj miesto a zdroje. Je to dobré pre teba a životné prostredie.

    47181 14
    17. 6. 2024
    18 alebo 20 Voltov v batérii? A aký je rozdiel medzi 36V a 40V systémom?

    Iste ste si všimli, že výrobcovia uvádzajú zdanlivo veľmi blízke parametre napätia svojich bateriových článkov. Poďme sa trochu pozrieť na marketingové vytáčky ohľadom napätia baterií akumulátorových systémov. Nominálny verzus maximálne napätie batérie Nominálne napätie batériového článku je jeho bežné pracovné napätie, ktoré sa používa na určenie jeho kapacity a výkonu. Obvyklá Li-Ion batéria má nominálne napätie bežne 3,6 V. Pre porovnanie, bežná alkalická batéria má napätie 1,5 V a ceruzková nabíjacia batéria bežne disponuje napätím 1,2 V. Maximálne napätie batériového článku je najvyššie napätie, ktoré môže článok dosiahnuť, napríklad pri plnom nabití. Li-Ion batéria môže mať maximálne napätie aj cez 4 V. Je dôležité rozlišovať medzi týmito dvoma napätiami, pretože maximálne napätie batériového článku by nemalo byť prekračované, aby nedošlo k poškodeniu článku alebo skratu. Dnešné nabíjačky disponujú múdrou elektronikou, ktorá prebíjanie batérií eliminuje. Nominálne napätie batériového článku je však dôležité na určenie správneho napätia na použitie v elektrickom akumulátorovom náradí. Pri nákupe akumulátora je dôležité si všimnúť, či výrobca uvádza nominálne alebo maximálne napätie, pretože to môže mať vplyv na výkon a životnosť náradia. Nominálne napätie je obvykle dôležitejšie na porovnávanie výkonu medzi rôznymi batériami a náradím.